Ogarnij inżynierię

We wrześniu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do trzyletniego projektu "Ogarnij inżynierię"

„Ogarnij Inżynierię” to modułowy program edukacyjny przeznaczony dla szkół podstawowych, który łączy inżynierię oraz technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.

Dzieci są urodzonymi inżynierami. Już od najmłodszych lat fascynuje je tworzenie, konstruowanie, rozkładanie urządzeń na części i sprawdzanie, jak działają. „Ogarnij Inżynierię” otwiera przed uczniami świat zaawansowanej technologii, zaprasza do majsterkowania i zabawy z naukami ścisłymi. Dzieci uczą się projektowania, przeprowadzania eksperymentów i praktycznego wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, a także zdobywają umiejętności przydatne w dorosłym życiu.

Program „Ogarnij Inżynierię” opiera się na idei STEM/STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Math), zakładającej łączenie przedmiotów szkolnych w trakcie realizacji jednego projektu.

Pierwszy moduł, to szereg zajęć dotyczący różnych form i źródeł energii, w szczególności energii wiatrowej dla uczniów klas V. Drugi moduł dedykowany jest uczniom klas IV i poświęcony jest składnikom pogody. Zajęcia realizowane w ramach modułu oparte są na projektowych i badawczych metodach pracy.

♦ Realizacja zajęć w roku szkolnym 2018/19

♦ Realizacja zajęć w roku szkolnym 2019/20

PODSUMOWANIE PROJEKTU w roku 2018/19

17 czerwca 2019 r. w ratuszu Białołęka odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące realizację programu Ogarnij Inżynierię w białołęckich szkołach.

Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń z realizacji projektu z innymi nauczycielami. W spotkaniu uczestniczył również burmistrz, przedstawiciele działu oświaty urzędu dzielnicy oraz pani Lucyna Wnuszyńska inicjatorka włączenia szkół z Białołęki do programu.

Wybrane szkoły, które regularnie wypełniały dokumentację modułu przygotowały prezentacje i przedstawiły je na forum. Każda szkoła miała okazję pochwalić się swoimi osiągnięciami. Podczas spotkania można było również zobaczyć doświadczenia i ćwiczenia wykonywane w ramach projektu przez uczniów klas czwartych. GALERIA

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
DNI
GODZIN
MINUT
Strona główna