Historia szkoły

"Celem naszej szkoły jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, uczenie samodzielności, współpracy i odpowiedzialności. W atmosferze zaufania i bezpieczeństwa uczeń będzie mógł stać się osobą kreatywną, tolerancyjną i otwartą na potrzeby innych. Zadanie to zrealizuje kompetentna i fachowa kadra pedagogiczna."

 


 

 

Historia naszej szkoły rozpoczyna się 1 września 1992r., przy ulicy Feliksa Pancera. Tego dnia zainaugurowała działalność Szkoła Podstawowa Nr 342. Już w 1994 r. powstały pierwsze oddziały integracyjne. 1 września 1999 r. szkoła uzyskała status i nazwę Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 342. Do nowego, samodzielnego budynku przy ulicy Strumykowej 21a, już jako Szkoła Podstawowa Nr 342 z Oddziałami Integracyjnymi  przenieśliśmy się w roku 2003.

22 kwietnia 2005r. odbyła się uroczystość nadania placówce imienia Jana Marcina Szancera – wybitnego ilustratora książek dla dzieci, grafika, scenarzysty, reżysera, pedagoga. Szkoła otrzymała swój sztandar i własny znak graficzny czyli logo. Po raz pierwszy utworzyliśmy poczet sztandarowy, a dzień 22 kwietnia stał się oficjalnym świętem szkoły.

W 2012r. nasza szkoła otrzymała certyfikat Wars i Sawa, który przyznawany jest przez Prezydenta m. st. Warszawy tym placówkom, które wspierają uczniów uzdolnionych.

Współpracujemy ze szkołami w różnych częściach Europy, a w naszych murach, w ramach projektu Comenius, niejednokrotnie rozbrzmiewał różnojęzyczny gwar.

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie zapasami wśród uczniów naszej szkoły, we wrześniu 2013 r. powstała pierwsza klasa sportowa o profilu zapaśnicznym. W tej chwili funkcjonują już cztery takie oddziały. Młodzi sportowcy reprezentują naszą szkołę nie tylko w zawodach zapaśniczych, ale także w innych dyscyplinach sportowych i mogą poszczycić się wieloma sukcesami. W roku 2014, na potrzeby klas młodszych i oddziałów przedszkolnych oddano do użytku filię szkoły przy ulicy Topolowej 15.

Od 16 lat, w naszej szkole, pod nazwą ,,Klub Ośmiu” działa aktywnie liczna grupa wolontariuszy, którzy corocznie podejmują szereg akcji o zasięgu nie tylko szkolnym, ale także stołecznym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Do tradycji naszej szkoły należy świętowanie Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Uzdolnienia wokalne taneczne pasje dzieci realizują w chórze, zespole wokalno-instrumentalnym „Strumyczek” oraz w działającej  od 7 lat grupie Musicalowej 3W.

Nasi uczniowie sprawdzają się w roli dziennikarzy, redagując szkolną gazetkę – ,,Integracek” oraz gazetkę świetlicową ,,Świetliczak”.

Przed zajęciami i po ich zakończeniu dzieci mogą miło, aktywnie i pożytecznie spędzić czas w świetlicy szkolnej. Uczniowie biorą udział w konkursach i uroczystościach, uczestniczą w różnorodnych zajęciach: ruchowych, plastycznych, umuzykalniających, przyrodniczych, teatralnych, czytelniczych, relaksacyjnych, kulinarnych, modelarskich, a także w arteterapii i biblioterapii.

W ciągu roku dzieci wyjeżdżają na liczne wycieczki. Zwiedzają nasz kraj, ale także sprawdzają swoje umiejętności językowe w codziennym życiu, wśród mieszkańców Londynu, Brighton, Oxfordu oraz Cambridge.

Corocznie, u progu jesieni, uczniowie świetnie bawią się i prezentują swoje rozmaite talenty podczas Pikniku Rodzinnego, organizowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły.

W wyniku wprowadzenia reformy oświaty w roku 2017r. uczniowie klas szóstych mogą kontynuować naukę w klasach siódmych i ósmych o charakterze artystycznym, matematycznym, informatycznym, przyrodniczym oraz w klasach dwujęzycznych.

Celem naszej szkoły jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, uczenie samodzielności, współpracy i odpowiedzialności, przygotowanie do życia w społeczeństwie w zgodzie z ustalonymi normami, prawami i obowiązkami. W atmosferze zaufania i bezpieczeństwa uczeń staje się osobą kreatywną, tolerancyjną i otwartą na potrzeby innych. Zadanie to realizuje kompetentna i fachowa kadra pedagogiczna, która wspiera uczniów w ich indywidualnym rozwoju, pomaga im w osiągnięciu sukcesów na miarę ich możliwości i życzliwie towarzyszy w pokonywaniu drogi ku dorosłości.

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
piekna-polska-nasza-cala.jpg logo-erasmus_tekst1.png autism.jpg CMI-logo-czarno-biale.png mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg