Propozycje dla nauczycieli i rodziców

Biblioteka szkolna to miejsce, gdzie gromadzimy książki przede wszystkim dla naszych uczniów.

Staramy się jednak pamiętać także o tym, żeby wspierać nauczycieli i rodziców w procesie edukacji i wychowania. Dlatego w naszej bibliotece pojawiają się książki, które mają pomóc dorosłym w zrozumieniu świata dzieci – ich zaburzeń, chorób, upośledzeń, zdolności czy zwykłych ) choć często, jak się okazuje wcale niemałych) problemów.

Znajdziecie u nas m.in. takie pozycje jak:

C. Grand. „Autyzm i Zespół Aspergera” – książka, która w sposób bardzo prosty (jeżeli to w ogóle możliwe) przedstawia świat autystów, a przede wszystkim osób z Zespołem Aspergera. Ma bardzo duży plus – czyta się ją łatwo, nie zawiera za dużo medycznych, naukowych słów, jest troszkę jak opowiadanie.

Książka skierowana jest to dzieci dotkniętych autyzmem. Jej zadaniem jest wytłumaczenie dziecku autystycznemu z wysokim poziomem funkcjonowania czym różni się ono od innych i zrozumieć kim jest.

Czytając ją myślałam o tym, że każdy, kto ma styczność z osobami z Zespołem Aspergera, powinien zacząć właśnie od tej pozycji.

 

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
45
DNI
45
GODZIN
45
MINUT
Strona główna
Szkoła posiada pracownię komputerową oraz pracownię multimedialną sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny
Szkoła przyłączyła się do realizacji projektu edukacyjnego "Wiślana Szkoła"
Szkoła realizowała projekt w ramach Partnerskie Projekty Szkół Programu COMENIUS
Fundacja Rozwoju Edukacji
Szkoła uczestniczyła w Projekcie unijnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
piekna-polska-nasza-cala.jpg logo-erasmus_tekst1.png autism.jpg CMI-logo-czarno-biale.png mistrzowie_kodowania.jpg cyfrowobezpieczni_1.jpg logo_instaling.png eTwinning_2.jpg 3W.jpg 7-jpg.jpg 1-jpg.jpg 5-jpg.jpg