02.04.2020
„Otizm onlar hepimizin” „Autystycy są wśród nas”

Projekt unijny Erasmus+
Konya, Turcja 26 – 28.02.2020 r.

W dniach 26 – 28.02.2020 roku odbyło się pierwsze spotkanie, tzw. robocze, w ramach realizacji projektu pod nazwą: „Otizm onlar hepimizin” „Autystycy są wśród nas” (Erasmus+ 2019-1-TR01-KA201-077188).

Było to spotkanie organizacyjne, otwierające projekt, które odbyło się w Konyi w Turcji. Uczestniczyły w nimdyrektor Maria Marciniak oraz szkolny koordynator projektu wicedyrektor Anna Stec.

Podczas spotkania z uczestnikami projektu oraz władzami strony tureckiej pani Stec zaprezentowała naszą szkołę i specyfikę jej pracy. W części roboczej spotkań projektowych ustalono podział zadań między partnerów oraz harmonogram mobilności. Wybrano również logo projektu. W ramach wizyty odbyły się spotkania z nauczycielami i uczniami szkoły tureckiej koordynującej projekt: Kozağaç Esob Özel Eğitim Uygulama Okulu (link), jak również z władzami odpowiedzialnymi za edukację w prowincji Konya oraz z dyrektorem i pracownikami Centrum Edukacyjnego (rodzaj naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale o szerszym spektrum działania): Meram Rehberlik ve Arastirma Merkezi (Meram Rehberlik Ve Araştırma Merkezi). Placówka ta także uczestniczy w realizacji projektu.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat funkcjonowania uczniów autystycznych oraz wzmocnienie kompetencji nauczycieli pracujących w tej dziedzinie. Przewiduje się organizację szkoleń dla nauczycieli oraz dzielenie się doświadczeniami w ramach konferencji międzynarodowych. Opracowane zostaną materiały pomocnicze dla szkół uczestniczących w projekcie. GALERIA

Realizacja tego projektu przewidziana jest na dwa lata i będzie finansowana ze środków unijnych programu Erasmus+.

Anna Stec

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJIJESTEŚ GOTOWY?
DNI
GODZIN
MINUT
Strona główna